MALATYA KULUNCAK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kuluncak´ta Kodlama Eğitimleri Başladı

Geleceğin mesleklerine yarının büyükleri olacak çocuklarımızın kolayca uyum sağlamaları amacıyla algoritma ve kodlama bilgisinin verileceği eğitimler ilçemizde yürütülen bir dizi proje ile başladı. 
Kuluncak´ta Kodlama Eğitimleri Başladı

Kaymakamımız Sayın Okan DAŞTAN ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Abdullah BAHAR´ın talimatıyla ilçemizde başlatılan kodlama eğitimlerinin ilki Kuluncak Şehit Ümit Akbulut İlkokulu´nda başladı. Eğitim Habitat Derneği gönüllüsü Hilal YÜKSEL tarafından verildi. Habitat tarafından yürütülmekte olan Minik Parmaklar Geleceği Kodluyor isimli proje kapsamında Microsoft Kodu Game Lab uygulamsı ile çocuklara oyun tabanlı kodlama eğtimi verilmeye bşlandı. Öğrencilerin eğitimlerden çok keyif aldıkları ve ilgi gösterdiklerini belirten Okul Müdürü Hüseyin DEMİR, bu projeden ötürü kaymakamımıza teşekkür ettiklerini belirtti. Haftada iki gün tüm okullarda uygulanacak olan proje sonunda çocukların temel algoritma geliştirme ve kodlama konularında bilgi sahibi olmaları sağlancaktır. 

 

20-10-201820-10-201820-10-2018

İstiklal Mahallesi, Cumhuriyet Alanı No 63 Kuluncak/MALATYA - 0 422 681 22 06

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.